Gabinet Dietetyczny Marta Baltaziak

Partnerzy / Dietetyka, Zdrowie

Moim przesłaniem jest obalenie tezy na temat ogólnie przyjętej w społeczeństwie opinii, iż dieta to czas głodówki i życia na przysłowiowym liściu sałaty. Słowo dieta wymieniłabym na trwała zmiana nawyków żywieniowych.

Układam diety „skrojone na miarę Twoich potrzeb” po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu żywieniowego i uwzględnieniu stanu zdrowia i zażywanych leków.

W procesie tworzenia jadłospisu najważniejsze jest dla mnie żeby przyniósł oczekiwane efekty, ale zarazem był smaczny ( na samą myśl o np. śledziach robi Ci się niedobrze? Wykluczymy go z jadłospisu!:) , oparty na sezonowych produktach, dopasowany do umiejętności kulinarnych, uwzględniał ograniczenia czasowe pacjenta oraz założony budżet. Jedynie to pozwala na uzyskanie trwałej zmiany nawyków żywieniowych.

Jadłospisy układane są na 7 lub 14-dni. Każda dieta jest układana indywidualnie w związku z czym pacjent nie otrzyma jej już na pierwszej wizycie w poradni dietetycznej. Czas oczekiwania może wynieść do 7 dni a dokładny termin ustalany jest podczas pierwszej wizyty.

Informacje dodatkowe:

Nadwaga i otyłość u dorosłych, młodzieży i dzieci
Niedowaga, dla osób chcący przybrać na wadze
Osoby które chcą zdrowo się odżywiać
Kobiety w ciąży, karmiące piersią i planujące ciążę
Osoby cierpiące na choroby dietozależne